Նոյեմբերի 19-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբխազիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նորանշանակ նախարար Ինալ Արձինբային.
Ուղերձում մասնավորապես ասվում է․
«Հարգելի պարոն Արձինբա,
Արտաքին գործերի նախարարության և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Աբխազիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնին նշանակվելու առթիվ։ Այդ բարձր և պատասխանատու պետական պաշտոնում մաղթում եմ Ձեզ մեծ հաջողություններ ու արդյունավետ աշխատանք։
Արցախում հատուկ նշանակություն են տալիս Աբխազիայի հետ հարաբերություններին։ Հաշվի առնելով Արցախի Հանրապետության և Աբխազիայի Հանրապետության արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների փոխգործակցության բազմամյա փորձը և բարձր մակարդակը՝ համոզված եմ, որ Ձեր ղեկավարությամբ ևս համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ՝ հանուն մեր երկրների ժողովուրդների կենսական շահերի։
Վերստին շնորհավորում եմ Ձեզ, մաղթում ամուր առողջություն և ամենայն բարիք, իսկ եղբայրական Աբխազիային՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

16:33, 19.11.2021 "In Artsakh, we attach special importance to the relations with Abkhazia,” David Babayan noted, in particular, in his congratulatory message...
STEPANAKERT. – Artsakh (Nagorno-Karabakh) Minister of Foreign Affairs of David Babayan on Friday sent a congratulatory message to Abkhazia’s newly appointed foreign minister Inal Ardzinba, reported the information and public relations department of the Artsakh foreign ministry.
The message, in particular, reads as follows: "In Artsakh, we attach special importance to the relations with Abkhazia. Taking into account the years-long and high-level cooperation between the Foreign Ministries of the Republic of Artsakh and Republic of Abkhazia, I am confident that under Your leadership this cooperation will continue to develop for the sake of the vital interests of our peoples and countries."