Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը հանդիպել է թուրքական ASELSAN ընկերության գործադիր տնօրեն Հալուք Գորգյունի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Ինչպես հայտնում է haqqin.az-ը, Հասանովը բարձր է գնահատել ASELSAN-ի արտադրած տեխնիկական սարքավորման բարձր որակը, որն օգտագործվել է անցյալ տարվա աշնանը Արցախի եւ Հայաստանի դեմ 44-օրյա պատերազմի ժամանակ։
Բացի այդ, հանդիպմանը քննարկվել են ժամանակակից մարտական գործողությունների նոր մեթոդներն ու տեխնիկան, ինչպես նաեւ երկու երկրների կողմից իրականացվող համատեղ նախագծերը՝ ուղղված ադրբեջանական զորքերի տեխնիկական հագեցվածության հետագա ամրապնդմանը։

Minister of Defense of Azerbaijan Zakir Hasanov today met with the delegation led by Chief Executive Director of ASELSAN Haluk Gorgun.
As reported haqqin.az, Hasanov highly appreciated the high quality of the technical equipment manufactured by ASELSAN that was used during the 44-day war against Artsakh (Nagorno-Karabakh) and Armenia in the fall of 2020.
In addition, the new methods and technologies for modern combat operations, as well as the current joint projects of the two countries for further strengthening of the technical equippedness of the Azerbaijani troops were discussed during the meeting.