Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը հանդիպել է թուրքական ASELSAN ընկերության գործադիր տնօրեն Հալուք Գորգյունի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Ինչպես հայտնում է haqqin.az-ը, Հասանովը բարձր է գնահատել ASELSAN-ի արտադրած տեխնիկական սարքավորման բարձր որակը, որն օգտագործվել է անցյալ տարվա աշնանը Արցախի եւ Հայաստանի դեմ 44-օրյա պատերազմի ժամանակ։
Բացի այդ, հանդիպմանը քննարկվել են ժամանակակից մարտական գործողությունների նոր մեթոդներն ու տեխնիկան, ինչպես նաեւ երկու երկրների կողմից իրականացվող համատեղ նախագծերը՝ ուղղված ադրբեջանական զորքերի տեխնիկական հագեցվածության հետագա ամրապնդմանը։

Министр обороны Азербайджана Закир Гасанов ноября встретился с делегацией, возглавляемой председателем правления и генеральным директором турецкой компании ASELSAN Халуком Горгюном.
Как сообщает haqqin.az со ссылкой на министерство, З.Гасанов оценил высокое качество технического оборудования производства ASELSAN, использованного в ходе 44-дневной войны против Арцаха и Армении осенью прошлого года.
Кроме того, на встрече были обсуждены новые методы и приемы современных боевых действий, а также совместные проекты, реализуемые двумя странами по дальнейшему укреплению технической оснащенности азербайджанских войск.