Այո, Ազգային խորհրդարանի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի համար նոր ավտոմեքենա կգնվի: Այս մասին նոյեմբերի 25-ին կառավարության նիստից հետո կայացած ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Վահագն Խաչատրյանը։
Նրա խոսքով՝ խոսքը 2010 թվականի ավտոմեքենան նորով փոխարինելու մասին է։ Նա համոզմունք հայտնեց, որ խորհրդարանի նախագահի հին ավտոմեքենան մաշված է, եւ այն փոխարինելու կարիք կա։ «Եթե նման անհրաժեշտություն լինի, ապա մեր գերատեսչության համար էլ ավտոմեքենա կգնենք»,- «ուրախացրեք» նախարարը։
Հարցին` այս փուլում հրատապ է արդյոք խորհրդարանի խոսնակի համար նոր ավտոմեքենա գնելը, Վահագն Խաչատրյանը պատասխանեց. «Հավանաբար` այո։ Եթե գնել են, նշանակում է, որ նման անհրաժեշտություն կար»։
Ինչ վերաբերում է մարդկանց կարիքների բավարարման համար ծախսերին, այդ թվում՝ անվտանգության ոլորտում, ապա դրանք, նրա հավաստմամբ, իրականացվում են։ «Այլ ծախսերը (նկատի ունի նույն ավտոմեքենայի գնումը- հեղ.) չեն արվում այն միջոցների հաշվին, որոնք, ասենք, պետք է ուղղվեին սոցիալական ոլորտ»,- եզրափակեց նախարարը։

Да, для спикера парламента Армении Алена Симоняна  купят новый автомобиль. Об этом на брифинге после заседания Правительства 25 ноября заявил министр высокотехнологической промышленности Армении Ваагн Хачатрян.
По его словам, речь идет о замене автомобиля 2010 года выпуска на новый. Он выразил уверенность, что старая машина спикера парламента находится в изношенном состоянии, и есть необходимость в ее замене. «Если будет такая необходимость, то мы купим автомобиль и для нашего ведомства», - «обрадовал» министр.
На вопрос о том, является  ли на данном этапе неотложной  покупка нового автомобиля для спикера парламента, Ваагн Хачатрян ответил: «Наверное, является. Если купили, значит, такая необходимость была».
Что касается расходов на удовлетворение потребностей людей, в том числе в сфере безопасности, то они, по его заверению, осуществляются. «Другие же расходы (имеет в виду ту же покупку автомобиля – ред.) не делаются за счет средств, которые, скажем, должны были быть направлены на социальную сферу», - заключил министр.
Напомним, что новый служебный автомобиль спикера парламента обойдется налогоплательщикам приблизительно в 200 тыс. долларов.