Ստոկհոլմում ԵԱՀԿ ԱԳ նախարարների խորհրդի 28-րդ նիստի շրջանակներում կայացել է ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ կողմերը քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը, ինչպես նաեւ երկկողմ համագործակցության հարցեր, այդ թվում՝ տնտեսական, էներգետիկ եւ այլ ոլորտներում։
ԱՄՆ պետքարտուղարը «բարձր է գնահատել համագործակցությունը միջազգային խաղաղության եւ անվտանգության հարցերում, այդ թվում՝ Աֆղանստանում Ադրբեջանի գործունեությունը»։

В Стокгольме на полях 28-го заседания Совета министров иностранных дел ОБСЕ состоялась встреча госсекретаря США Энтони Блинкена и главы МИД  Азербайджана Джейхуна Байрамова.
Как сообщают азербайджанские СМИ,  стороны обсудили ситуацию на армяно-азербайджанской границе, а также вопросы двустороннего сотрудничества, в том числе в экономической, энергетической и других сферах.
Госсекретарь США «высоко оценил сотрудничество в вопросах международного мира и безопасности, в том числе деятельность Азербайджана в Афганистане».