Իրանի նավթի նախարար Ջավադ Օվջին եւ SOCAR-ի գործադիր տնօրեն Ռովնագ Աբդուլլաեւը քննարկել են Կասպից ծովի տարածաշրջանում էներգետիկ հարաբերությունների զարգացումը եւ համագործակցության ամրապնդումը, փոխանցում է Mehr-ը։
Հանդիպման ընթացքում Օվջին ընդգծել է նավթի եւ գազի ոլորտում Թեհրանի եւ Բաքվի միջեւ երկկողմ հարաբերությունների եւ համագործակցության զարգացման կարեւորությունը։
Կողմերը քննարկել են նաեւ գազային համագործակցության զարգացումը, Իրանի, Ադրբեջանի եւ Թուրքմենստանի միջեւ սվոպային գազի շուրջ եռակողմ համաձայնագրի իրականացումն ու գործարքի փուլերի նախապատրաստումը։

Развитие энергетических отношений и укрепление сотрудничества в регионе Каспийского моря обсудили министр нефти Ирана Джавад Овджи и генеральный директор SOCAR Ровнаг Абдуллаев, передает Mehr.
В ходе встречи Овджи подчеркнул важность развития двусторонних отношений и сотрудничества Тегеран-Баку в области нефти и газа.
Стороны обсудили развитие газового сотрудничества, реализацию трехстороннего свопового газового соглашения между Ираном, Азербайджанской Республикой и Туркменистаном, а также подготовку этапов реализации сделки.