Հարավային Կովկասի հարցով «3+3» տարածաշրջանային խորհրդատվական հարթակի հաջորդ նիստը տեղի կունենա Թուրքիայում. Անկարան հույսը ունի, որ Վրաստանը կմասնակցի դրան։ Այս մասին կիրակի Իսլամաբադում հայտարարել է Թուրքիայի արտգործնախարար Մեւլութ Չավուշօղլուն՝ Պակիստանում Իսլամական համագործակցության կազմակերպության անդամ երկրների արտգործնախարարների 17-րդ արտահերթ հանդիպման արդյունքներով, փոխանցել է ՏԱՍՍ-ը:
«[Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար] Պարոն Ջեյհուն Բայրամովը եւ ես քննարկել ենք [Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ] Ալիեւի եւ [ՀՀ վարչապետ Նիկոլ] Փաշինյանի հանդիպումը Բրյուսելում, «3+2» հարթակի նիստը Մոսկվայում, որն անցկացվել է փոխարտգործնախարարների մակարդակով։ Վրաստանը դրան չի մասնակցել, սակայն մենք հույս ունենք, որ նա կմասնակցի հաջորդ նիստին, որը, ինչպես ակնկալում ենք, կանցկացվի Թուրքիայում»,- ասել է հանրապետության ԱԳՆ ղեկավարը։ Ելույթը հեռարձակվել է Twitter-ի նրա պաշտոնական էջում։

The next meeting of the "3+3" regional consultative platform on the South Caucasus is expected to take place in Turkey. The statement came from Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu on Sunday in Islamabad, Pakistan, following the 17th Session of the Emergency Meeting of the Council of Foreign Ministers of the Organization of Islamic Cooperation, TASS reported.
"[Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan] Mr. Jeyhun Bayramov and I discussed the meeting between [President of Azerbaijan Ilham] Aliyev and [Prime Minister of Armenia Nikol] Pashinyan in Brussels, the meeting of the ‘3+2’ platform in Moscow, which was held at the level of deputy foreign ministers. Georgia did not attend it, but we hope that it will attend the next meeting, which, as we expect, will be held in Turkey," the latter's FM said.