Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Աբդոլլահիանը Լեռնային Ղարաբաղի օկուպացված տարածքների վերականգնման գործընթացում Ադրբեջանին տեխնիկական եւ ինժեներական աջակցություն ցուցաբերելու պատրաստակամություն է հայտնել, գրում է Tasnim-ը։
Բաքվում իր ադրբեջանցի գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովի հետ հանդիպմանը Աբդոլլահիանն ասել է, որ Իրանը պատրաստ է «տեխնիկական եւ ինժեներական ծառայություններ արտահանել Ադրբեջան»։ Նա նաեւ «հարեւան պետությանը ազատագրված տարածքների վերականգնման հարցում օգնելու համար իր հնարավորությունները առաջարկելու» Իրանի պատրաստակամությունն է հայտնել։
Ընդգծելով տարբեր ոլորտներում Թեհրանի եւ Բաքվի միջեւ ավելի սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունը՝ իրանցի բարձրաստիճան դիվանագետը կոչ է արել երկու երկրների մասնավոր հատվածների միջեւ փոխգործակցության ընդլայնման ջանքեր գործադրել։

Minister of Foreign Affairs of Iran Hossein Amir-Abdollahian has expressed willingness to provide technical and engineering support to Azerbaijan for restoration of the occupied territories of Nagorno-Karabakh, Tasnim reports.
During a meeting with his Azerbaijani counterpart Jeyhun Bayramov in Baku, Amir-Abdollahian said Iran is ready ‘to export technical and engineering services to Azerbaijan’. He also expressed Iran’s willingness ‘to offer the neighboring country its resources to assist in restoring the liberated territories’.
Highlighting the need for closer cooperation between Tehran and Baku in various sectors, the Iranian top diplomat called on making efforts for expansion of cooperation between the private sectors of both countries.