Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Կախաբեր Կուչավան հրաժարական է տալիս։ Այս մասին հայտարարել է իշխող «Վրացական երազանք-Ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցության նախագահ Իրակլի Կոբահիձեն։
«Այսօր տեղի է ունեցել կուսակցության քաղխորհրդի նիստ, որի ընթացքում քննարկվել են մի քանի կարեւոր կադրային հարցեր։ Նախ ուզում եմ տեղեկացնել, որ խորհրդարանի նախագահ Կախա Կուչավան որոշում է կայացրել պաշտոնը լքելու մասին»,-ասել է նա։
Կոբախիձեն նաեւ հայտնել է, որ իշխող կուսակցությունը խորհրդարանի նոր նախագահի պաշտոնում առաջադրել է Շալվա Պապուաշվիլիի թեկնածությունը, ով զբաղեցնում էր կուսակցության հասարակայնության հետ կապերի քարտուղարի պաշտոնը։

Speaker of the Parliament of Georgia Kakhaber Kuchava is resigning, leader of the ruling Georgian Dream-Democratic Georgia Party Irakli Kobahidze said today.
“Today the political party’s council held a session during which it discussed several major personnel-related issues. First, I would like to inform that Speaker of the Parliament Kakha Kuchava has decided to resign,” he said.
Kobakhidze also informed that the ruling party has nominated the political party’s public relations secretary Shalva Papuashvili for the position of parliamentary speaker.