Անկախ իրադրային մեծ թվով հանգամանքների տարբերություններից, Հայաստանը ևս ապահովագրված չէ ահաբեկիչների թիրախ դառնալուց։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը:
«Եթե մի կողմ դնենք Ղազախստանում տեղի ունեցող իրադարձությունների սոցիալ-տնտեսական գործոնը և խնդիրը դիտարկենք ահաբեկչական, արմատական էլեմենտների ակտիվացման և, չի բացառվում, ներթափանցման տիրույթում, ապա ակնհայտ է, որ այդ տեսանկյունից մեր տարածաշրջանը ևս խոցելի է։
44-օրյա պատերազմին Թուրքիայի ներգրաված ահաբեկչական խմբերի ներկայիս տեղակայման կամ Ադրբեջանում վաղուց բուն դրած տարբեր ծայրահեղական կազմակերպությունների բջիջների վերաբերյալ ամբողջական տեղեկատվություն չկա։
Ներկայումս Հայաստանի ու Արցախի սահմանագծի անվտանգության մակարդակի բարձրացումը, տարբեր նշանակության ստորաբաժանումների՝ մարտունակության համապատասխան վիճակի բերելը կարևոր է ոչ միայն ադրբեջանական զորքերի հնարավոր սահմանախախտումների կամ ագրեսիայի կանխման, այլ ահաբեկչական խմբերի հնարավոր ներթափանցման առումով։
Անկախ իրադրային մեծ թվով հանգամանքների տարբերություններից, Հայաստանը ևս ապահովագրված չէ ահաբեկիչների թիրախ դառնալուց։
Սակայն իշխանությունն ուժային համակարգի ռեսուրսը ծախսում է իր գոյությունը պահպանելու և քարշ գալու համար, այլ ոչ թե երկիրը տարբեր բնույթի սպառնալիքներից պաշտպանելու համար»,- գրել է նա։

Независимо от большого количества событийных различий в обстоятельствах, Армения также не застрахована от нападения террористов. Об этом написал на своей странице в Facebook депутат от блока «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Если отложить в сторону социально-экономический фактор происходящих в Казахстане событий и рассмотреть проблему в плане активизации террористических, радикальных элементов, очевидно, что с этой точки зрения наш регион также довольно уязвим.
Полной информации о текущем местонахождении террористических группировок, вовлеченных Турцией в 44-дневную войну, или ячеек различных экстремистских организаций, давно пустивших корни в Азербайджане, нет.
В настоящее время повышение уровня безопасности на линии границы Армении и Арцаха, приведение подразделений различного значения в надлежащее боевое состояние важно не только с точки зрения предотвращения возможных нарушений границы или агрессии не только со стороны азербайджанских войск, но и с позиции возможного проникновения иных террористических групп.
Независимо от большого количества событийных различий в обстоятельствах, и Армения не застрахована от нападения террористов.
Однако власть тратит ресурсы силовой системы на поддержание своего существования и прогулки, а не на защиту страны от угроз различного характера».