Ֆրանսիայից Եվրախորհրդարանի պատգամավոր, Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անվտանգության եւ պաշտպանության ենթահանձնաժողովի նախագահ Նատալի Լուիզոն կտրուկ արձագանքել է Ադրբեջանի դեսպան Ռահման Մուստաֆաեւի թվիթին, ով հրապարակել էր նախագահ Իլհամ Ալիեւի հայտարարությունն այն մասին, որ Բաքուն ԵԱՀԿ Մինսկի խմբին «թույլ չի տա» զբաղվելու ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմամբ:
«Պարոն դեսպան, դիվանագիտությունն առաջին հերթին կայանում է այն երկրի նկատմամբ հարգանքի մեջ, որտեղ պատիվ ունես ծառայել: Ֆրանսիան Մինսկի խմբի համանախագահն է, եւ դուք ձեւացնում եք, թե հրաժարվում եք դրանից։
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը կարգավորված չէ, հրադադարի ռեժիմը չի պահպանվում: Երեկ 3 հայ է մահացել»,- գրել է նա։

Член Европарламента от Франции, председатель подкомитета по безопасности и обороне Комитета по иностранным делам Натали Луизо резко отреагировала на твит посла Азербайджана Рахмана Мустафаева, разместившего заявление президента Ильхама Алиева о том, что Баку «не позволит» МГ ОБСЕ заниматься урегулированием карабахского конфликта.
«Господин посол, дипломатия состоит, прежде всего в уважении страны, в которой имеют честь служить.  Франция сопредседатель Минской группы, а вы делаете вид, что отказываетесь от нее.
Нагорно-карабахский конфликт не урегулирован, режим прекращения огня не соблюдается.  Вчера погибли 3 армян», - написала она.