Արցախի ԱԱԾ-ն հայտարարություն է տարածել, որում քաղաքացիներին կոչ է անում զերծ մնալ կասկածելի լուրեր տարածելուց և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին․
«Հարգելի քաղաքացիներ, «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի արցախյան տիրույթում «ադրբեջանցիների Արցախի Հանրապետության որոշ գյուղեր ազատ մուտք գործելու, տեղի բնակիչների սեփական ուժերով նրանց հակազդելու ու այդ պատճառով պատասխանատվության ենթարկվելու» վերաբերյալ լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը։
Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի և զերծ մնալ կասկածելի լուրեր տարածելուց, դրանք սոցիալական ցանցերում քննարկելուց ու հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին»,-ասված է հայտարարության մեջ:

The National Security Service of Artsakh [Nagorno-Karabakh] issued a statement calling on citizens to refrain from disseminating dubious information and follow only official news.
“Dear citizens, the rumors spread on the Facebook social network about the “free access” of Azerbaijanis to some villages of the Republic of Artsakh, opposition to this by local residents on their own and bringing them to justice for this reason, do not correspond to reality.
We urge you not to give in to false rumors and refrain from spreading dubious news, discussing it on social networks and following only official news,” the statement says.