«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է.  FlyOne Armenia ավիաընկերության՝ Երեւան-Ստամբուլ առաջին չվերթը տեղի կունենա փետրվարի 2-ին: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ավիատոմսերը սկսում են 90 եվրոյից կամ մոտ 50 հազար դրամից: Մեզ հայտնի դարձավ, որ այս պահին դեռ ազատ ավիատոմսեր կան: Փետրվարի 4-ին ավիատոմսի գինը փոքր-ինչ կնվազի՝ դառնալով 69 եվրո, բայց հետո այն կթանկանա՝ դառնալով կրկին 90 եվրո:
Մեզ հայտնի դարձավ, որ Ստամբուլ մեկնող քաղաքացիների թվում կան նաեւ գործարարներ, հատկապես՝ առեւտրականներ, որոնք թուրքական ապրանքների ներկրման արգելքի դադարեցման արդյունքում օդային ճանապարհով պատրաստ են սկսել իրենց առեւտրային հարաբերությունները թուրք գործընկերների հետ:
Տեղեկացնենք, որ ՔՊ-ական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի ընտանիքին պատկանող FlyOne Armenia ընկերությունը փետրվարի 2-ից սկսելու է շաբաթական 2 անգամ ոչ կանոնավոր թռիչքներ իրականացնել Երեւան-Ստամբուլ-Երեւան երթուղով: Բացի այս, ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն հունվարի 10-ին թուրքական Pegasus Airlines ընկերությանը թույլատրել է չարտերային թռիչքներ իրականացնել Ստամբուլ-Երեւան-Ստամբուլ ուղղությամբ։
Փետրվարի 2-ին եւ 5-ին երկու չվերթ է նախատեսված, սակայն փետրվարի 7-ից մինչեւ մարտի 27-ը ավիաընկերությունը շաբաթական 3 չվերթ կկատարի: Թուրքական ավիաընկերության առաջարկած ավիատոմսի արժեքը փետրվարի 3-ի համար կազմում է շուրջ 54 հազար դրամ»:

YEREVAN. – Zhoghovurd newspaper of the Republic of Armenia (RA) writes: FlyOne Armenia airline's first Yerevan-Istanbul flight will take place on February 2.
Zhoghovurd daily has learned that the airline tickets start from 90 euros, or about 50 thousand drams. We found out that there are still available airline tickets at the moment.
On February 4, the price of the airline ticket will decrease slightly—becoming 69 euros, but then it will rise—becoming 90 euros again.
We have learned that among the [Armenian] citizens heading for Istanbul [on board these flights] there are also businessmen, especially traders who, as a result of the lifting of the ban on the import of Turkish goods, are ready to start—by air—their trade relations with Turkish partners.
Let us inform that as February 2, FlyOne Armenia company—belonging to the family of MP Khachatur Sukiasyan [of the ruling majority] CC [“Civil Contract” Faction in parliament]—will start operating non-regular flights twice a week on the Yerevan-Istanbul-Yerevan route.
In addition, the RA Civil Aviation Committee on January 10 allowed Turkish Pegasus Airlines to operate charter flights in the Istanbul-Yerevan-Istanbul direction.
Two [Pegasus Airlines] flights are scheduled for February 2 and 5, but from February 7 to March 27, the airline will operate three flights a week. The cost of the airline ticket offered by the Turkish airline is about 54 thousand drams for February 3.