Փետրվարի 3-ին հրավիրվել է Արցախի ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ, որին ներկա էր ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը:
Քննարկվել է ««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին» հարցը: Այն ներկայացրել է ԱՀ արդարադատության նախարար Ժիրայր Միրզոյանը:
Արցախի ԱԺ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ առաջարկվող կարգավորումը վերաբերվում է սահմանադրական փոփոխության հրապարակման դրույթին: Այն վերապահվում է Ազգային ժողովի նախագահին:
ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սևակ Աղաջանյանի խոսքով խորհրդարանի փորձագիտական ծառայության եզրակացությամբ փոփոխությունը համապատասխանում է Սահմանադրության պահանջներին:
Նախագիծը քվեարկության է դրվել. 2 կողմ, մեկ դեմ ձայների հարաբերակցությամբ այն պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի դրական եզրակացությամբ ներկայացվելու է արտահերթ նիստի քննարկմանը:

Созвано заседание постоянной комиссии НС Нагорно-Карабахской Республики по государственно-правовым вопросам.
Как сообщает пресс-служба НС НКР, На заседании был обсужден проект закона «О внесении изменений и дополнения в закон «Регламент Национального собрания». Проект закона на рассмотрение комиссии представил министр юстиции Республики Арцах Жирайр Мирзоян.
По словам министра, предлагаемое регулирование касается положения об оглашении конституционных изменений. Право оглашения будет предоставлено председателю Национального собрания.
Председатель постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Севак Агаджанян отметил, что согласно заключению экспертной службы Национального собрания, предлагаемые изменения соответствуют требованиям Конституции.
В результате голосования головная комиссия вынесла положительное заключение относительно законопроекта (2 - за, 1 - против). Проект будет рассмотрен на внеочередном заседании НС.