Փետրվարի 4-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրի՝ Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնի և Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի միջնորդությամբ և մասնակցությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի հեռավար հանդիպումը:
ՀՀ կառավարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ կողմերը մտքեր են փոխանակել առկա հումանիտար խնդիրների լուծման, երկու երկրների ինքնիշխանության և իրավազորության ներքո տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման, ՀՀ-ԱՀ սահամանագոտում լարվածության նվազեցման և սահմանազատման, Լեռնային Ղարաբաղ միջազգային կազմակերպությունների ելումուտի, ինչպես նաև հարցերի լայն շրջանակի վերաբերյալ։
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է ԵԱՀԿ Մինսկի համանախագահության ներքո Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության երկարաժամկետ կարգավորման և խաղաղության համաձայնագրի կնքման անհրաժեշտությունը։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev met via videoconference on February 4 through the mediation and participation of French President Emmanuel Macron, the co-chairing country of the OSCE Minsk Group, and European Council President Charles Michel, the press service of the Armenian government informed NEWS.am.
The sides exchanged views on resolving existing humanitarian issues, unblocking corridors and regional infrastructure under the sovereignty and authority of the two countries, reducing tensions and demarcating the Armenian-Azerbaijani border, opening access to Nagorno-Karabakh for international organizations, and a wide range of other issues.
Prime Minister Pashinyan stressed the importance of a lasting settlement of the Nagorno-Karabakh conflict and the signing of a peace agreement under the co-chairmanship of the OSCE Minsk Group․