Փետրվարի 21-22-ին Երևանում տեղի կունենան Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի բյուրոյի և հանձնաժողովների նիստերը:
ՀՀ Ազգային ժողովից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նիստերին կմասնակցեն Արևելյան գործընկերության երկրների խորհրդարանների և Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորներ: Պլանավորվում է Եվրոպական խորհրդարանի, ինչպես նաև Ադրբեջանի, Ուկրաինայի, Վրաստանի խորհրդարանների պատգամավորների այցը Երևան:
Եվրանեսթի Քաղաքական հարցերի, մարդու իրավունքների և ժողովրդավարության հարցերի, Էներգետիկ անվտանգության հարցերի, Տնտեսական ինտեգրման, իրավական մոտարկման և ԵՄ քաղաքականությունների հետ համապատասխանեցման հարցերի, Սոցիալական հարցերի, կրթության, մշակույթի և քաղաքացիական հասարակության հարցերի հանձնաժողովների նիստերը կանցկացվեն փետրվարի 22-ին Երեւանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:

On February 21-22, the meetings of the Bureau and the Committees of the Euronest Parliamentary Assembly will be held in Yerevan.
Members of the parliaments of the Eastern Partnership countries and the European Parliament will take part in the meetings. The visit of the members of the European Parliament, as well as the parliaments of Azerbaijan, Ukraine, and Georgia to Yerevan is planned.
The meetings of the Committee on Political Affairs, Human Rights and Democracy and on Energy Security, on Economic Integration, on Legal Approximation and Convergence with EU Policies and on Social Affairs, Employment, Education, Culture and Civil Society will be held at Karen Demirchyan Sports and Concert Complex on February 22.