Ֆրանսիայի Մարսել քաղաքի «Վելոդրոմ» մարզադաշտում, Կոնֆերենցիաների լիգայի 1/16 եզրափակչի շրջանակում Մարսելի «Օլիմպիկը» սեփական հարկի տակ ընդունել է ադրբեջանական «Քարաբաղ» ակումբին և 3:1 հաշվով հաղթանակ տարել:
«Օլիմպիկ»-«Քարաբաղ» ֆուտբոլային խաղի ժամանակ Մարսելի հայերն ակցիա են իրականացրել. Նրանք պարզել են Հայաստանի ու Արցախի դրոշներ: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է «ՀՅԴ նոր սերունդ» ֆեյսբուքյան էջից։
Նրանք «Ղարաբաղը (Արցախը) Հայաստանն է», «Ադրբեջանը հանցագործ երկիր է», «Ճանաչեք Արցախի Հանրապետությունը», «Շուշի, ոչ Շուշա» գրությամբ պաստառներ պարզել։

French club Olympique de Marseille hosted Azerbaijani club Qarabag in the Round of 32 of the Europa Conference League, and they won 3-1.
During this football match, however, the Armenians of Marseille carried out a protest action. They waved the national flags of Armenia and Artsakh (Nagorno-Karabakh), Armenian News-NEWS.am has learned from the Facebook page of FRA Nor Seround.
Also, they held banners that read, "Qarabag/Artsakh is Armenia," "Azerbaijan is a criminal country," "Recognize the Artsakh Republic," and "Shushi, not Shusha."