Կիրակի Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին իր նոր տեսաուղերձում հայտարարել է, որ Ռուսաստանի հետ բանակցություններն առաջարկել է անցկացնել Վարշավայում, Բուդապեշտում, Ստամբուլում կամ Բաքվում՝ նշելով, որ ցանկացած այլ քաղաք նույնպես ընդունելի է:
«Վարշավա, Ստամբուլ, Բաքու. այս քաղաքները մենք առաջարկել ենք Ռուսաստանի հետ բանակցություններ անցկացնելու համար, ավելին, ընդունելի է ցանկացած քաղաք, որտեղից Ուկրաինայի ուղղությամբ հրթիռներ չեն արձակվում»,-ասել է Զելենսկին:
Զելենսկին դիմել է բելառուսցիներին. «Բելառուսին անկեղծորեն մաղթում եմ դարձյալ դառնալ նույնքան բարի եւ անվտանգ, որքան եղել է ոչ վաղ անցյալում: Կատարեք ճիշտ ընտրություն: Դա ձեր կյանքի գլխավոր ընտրությունն է»:
Ուկրաինայի նախագահը հավելել է, որ Կիեւը ցանկանում է խաղաղություն եւ բանակցություններ ՌԴ-ի հետ:
Զելենսկին իր ուղերձում նաեւ կոչ է արել օտարերկրացիներին ժամանել Ուկրաինա եւ միանալ ռուսական զորքերի դեմ պայքարին:

Warsaw, Istanbul, Baku. We have proposed these cities for holding negotiations with Russia. Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy stated this in a new video message on Sunday
"Moreover, any [other] city from which no missiles are fired in the direction of Ukraine is acceptable," Zelenskyy added.
Also, the Ukrainian leader addressed the Belarusians. "I sincerely wish Belarus to again be as kind and safe as it has been not long ago. Make the right choice. It's the main choice of your life," he said.
The Ukrainian president added that Kyiv wants peace and talks with Russia.
In addition, Volodymyr Zelenskyy called on foreigners to come to Ukraine and join the fight against Russian troops.