Կիրակի Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին իր նոր տեսաուղերձում հայտարարել է, որ Ռուսաստանի հետ բանակցություններն առաջարկել է անցկացնել Վարշավայում, Բուդապեշտում, Ստամբուլում կամ Բաքվում՝ նշելով, որ ցանկացած այլ քաղաք նույնպես ընդունելի է:
«Վարշավա, Ստամբուլ, Բաքու. այս քաղաքները մենք առաջարկել ենք Ռուսաստանի հետ բանակցություններ անցկացնելու համար, ավելին, ընդունելի է ցանկացած քաղաք, որտեղից Ուկրաինայի ուղղությամբ հրթիռներ չեն արձակվում»,-ասել է Զելենսկին:
Զելենսկին դիմել է բելառուսցիներին. «Բելառուսին անկեղծորեն մաղթում եմ դարձյալ դառնալ նույնքան բարի եւ անվտանգ, որքան եղել է ոչ վաղ անցյալում: Կատարեք ճիշտ ընտրություն: Դա ձեր կյանքի գլխավոր ընտրությունն է»:
Ուկրաինայի նախագահը հավելել է, որ Կիեւը ցանկանում է խաղաղություն եւ բանակցություններ ՌԴ-ի հետ:
Զելենսկին իր ուղերձում նաեւ կոչ է արել օտարերկրացիներին ժամանել Ուկրաինա եւ միանալ ռուսական զորքերի դեմ պայքարին:

Президент Украины Владимир Зеленский в своем новом видеообращении в воскресенье заявил, что как площадки для ведения переговоров с Россией предложил Варшаву, Будапешт, Стамбул, Баку, отметив, что любой другой город подходит.
«Варшава, Стамбул, Баку - эти города мы предложили России для ведения переговоров, да и любой другой город, откуда не летят ракеты в Украину», - сказал Зеленский.
Зеленский обратился к белорусам: «Искренне желаю Беларуси снова стать такой же доброй и безопасной, какой ее еще не так давно все видели. Сделайте правильный выбор. Это главный выбор вашей жизни».
Президент Украины добавил, что Киев хочет мира и переговоров с РФ.
Зеленский в своем обращении также призвал иностранцев приехать в Украину и присоединиться к борьбе против российских войск.