Ուկրաինական պատվիրակությունը ժամանել է բելառուսա-ուկրաինական սահմանի տարածք՝ Ռուսաստանի Դաշնության ներկայացուցիչների հետ բանակցություններին մասնակցության համար, հայտնում է УНИАН-ը։
Նախագահի աշխատակազմի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ պատվիրակության կազմում են «Ժողովրդի ծառա» խմբակցության նախագահ Դավիթ Արախամիան, Ուկրաինայի պաշտպանության նախարար Ալեքսի Ռեզնիկովը, Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի խորհրդական Միխայլո Պոդոլյակը, Եռակողմ կոնտակտային խմբում Ուկրաինայի պատվիրակության ղեկավար Անդրեյ Կոստինը, պատգամավոր Ռուստեմ Ումերովը եւ Ուկրաինայի արտաքին գործերի փոխնախարար Նիկոլայ Տոչիցկին։
Նշվում է, որ բանակցությունների առանցքային հարցը կրակի անհապաղ դադարեցումը եւ զորքերի դուրսբերումն է Ուկրաինայի տարածքից։

Украинская делегация прибыла в район белорусско-украинской границы для участия в переговорах с представителями Российской Федерации, сообщает УНИАН
Как сообщает пресс-служба Офиса президента, в состав делегации вошли председатель фракции «Слуга народа»  Давид Арахамия, министр обороны Украины Алексей Резников, советник руководителя Офиса президента Украины Михаил Подоляк, глава делегации Украины в ТКГ Андрей Костин, народный депутат Рустем Умеров и заместитель министра иностранных дел Украины Николай Точицкий.
Отмечается, что ключевой вопрос переговоров - немедленное прекращение огня и отвод войск с территории Украины.