Հայաստանի նախագահի թեկնածու Վահագն Խաչատրյանը կարող է ՀՀ նախկին նախագահներին առաջարկել մի սեղանի շուրջ հավաքվել, եւ դա ճիշտ է։ Այս մասին մարտի 2-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը։
Նրա խոսքով՝ նրանցից յուրաքանչյուրը եղել է երկրի ղեկավարը, եւ բոլորն էլ ունեցել են ձեռքբերումներ եւ սխալներ։ Միաժամանակ նա նշեց, որ չի կարծում, թե նախկին նախագահները կերկխոսեն միմյանց հետ։ «Յուրաքանչյուրը կարծում է, որ հենց իր ժամանակ է ճիշտ քաղաքականություն վարվել։ Ցանկալի է նրանց առանձին լսել եւ հասկանալ, թե երկրի համար օգտակար ինչ մտքեր կարող են արտահայտել»,- հավելեց Սուքիասյանը։
Պատգամավորը վստահեցրեց, որ Խաչատրյանն անկուսակցական է եւ ունի լավ կենսագրություն։ «Հայաստանի հիմքերը պետք է ամուր լինեն, անհատականությունները երկրորդական են»,- եզրափակեց նա։

Пока еще кандидат в президенты Армении Ваагн Хачатрян может выступить с предложением, адресованным бывшим президентам, собраться за одним столом, он сделает такое предложение, и это правильно. Об этом в беседе с журналистами 2 марта заявил депутат от правящей партии «Гражданский договор» Хачатур Сукиасян.
По его словам, каждый из них был руководителем страны, и все имеют ошибки и достижения. Он вместе с тем не думает, что бывшие президенты пойдут на диалог друг с другом. «Каждый думает, что именно его время проводилась правильная политика. Желательно выслушать их хотя бы по отдельности и понять, какие полезные для страны мысли они могут выразить», – добавил Сукиасян
Депутат заверил, что Хачатрян беспартийный и имеет хорошую биографию. «Основы Армении должны быть прочными, личности – это второстепенно», – заключил он.