Իրանի Իսլամական Հանրապետության ռազմաօդային ուժերի հրամանատար, բրիգադային գեներալ Համիդ Վահեդին Պակիստանի Ռավալպինդի քաղաքում բանակցություններ է վարել պակիստանյան բանակի շտաբի պետ, գեներալ Քամար Ջավեդ Բաջվայի հետ, հայտնում է Mehr-ը։
Կողմերը քննարկել են Իրանի եւ Պակիստանի միջեւ երկկողմ համագործակցության հետ կապված վերջին իրադարձությունները, հատկապես երկու երկրների զինված ուժերի հարաբերությունների զարգացումը։
Վահեդին ընդգծել է Իրանի եւ Պակիստանի՝ որպես տարածաշրջանի եւ իսլամական աշխարհի երկու ազդեցիկ երկրների միջեւ պաշտպանական եւ ռազմական համագործակցության ամրապնդման կարեւորությունը։
Հանդիպումից հետո Իրանի ռազմական պատվիրակությունը մեկնել է Նովշերա քաղաք՝ Ռիսալփուրի սպայական ակադեմիա այցելելու համար։
Իրանի Իսլամական Հանրապետության բանակի ռազմաօդային ուժերը մասնակցում են Պակիստանի ռազմաօդային ուժերի սպաների քոլեջի հետ ուսանողների փոխանակման ծրագրերին, եւ մի քանի իրանցի ուսանողներ այժմ սովորում են Ռիսալփուրի սպայական ակադեմիայում:

Командующий Военно-воздушными силами Исламской Республики Иран бригадный генерал Хамид Вахеди провел переговоры с начальником штаба пакистанской армии генералом Камаром Джаведом Баджвой в пакистанском городе Равалпинди, передает Mehr.
Стороны обсудили последние события, связанные с двусторонним сотрудничеством между Ираном и Пакистаном, особенно развитие отношений между вооруженными силами двух стран.
Вахеди подчеркнул важность укрепления оборонного и военного сотрудничества между Ираном и Пакистаном как двумя влиятельными странами региона и исламского мира.
Иранская военная делегация после встречи вылетела в город Новшера, чтобы посетить офицерскую академию Рисалпур.
Военно-воздушные силы армии Исламской Республики Иран участвуют в программах обмена студентами с Колледжем офицеров ВВС Пакистана, а несколько иранских студентов в настоящее время проходят обучение в офицерской академии Рисалпур.