Կրեմլը չի ​​դիտարկում Ռուսաստանում օտարերկրյա ընկերությունների ունեցվածքի ազգայնացման հարցը։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
Նա նշել է, որ ոչինչ չգիտի այդ մասին։ «Պատժամիջոցների հետ կապված բոլոր հարցերը՝ այդ պատժամիջոցներից վնասը նվազագույնի հասցնելով, դրանք բոլորը դիտարկվում են, եւ որոշումներ են կայացվում կառավարությունում գործող օպերատիվ շտաբում, որը գլխավորում է ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը»,- հավելել է Պեսկովը։
Ավելի վաղ ՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւը չէր բացառել ԱՄՆ-ում, ԵՄ-ում եւ մյուս ոչ բարեկամական իրավասություններում գրանցված անձանց ունեցվածքի ազգայնացումը Մոսկվայի դեմ նոր պատժամիջոցների ֆոնին։

The Kremlin is not considering the issue of nationalizing the property of foreign companies in Russia, the press secretary of the Russian President Dmitry Peskov said, TASS reported.
He noted that he knew nothing about it. "All issues related to sanctions, to minimization of the damage of those sanctions are considered and decisions are taken by the government’s crisis center headed by (Russian Prime Minister Mikhail) Mishustin," he said.
Earlier, Russian Security Council deputy chairman Dmitry Medvedev did not rule out the nationalization of the assets of those registered in the USA, the EU and other unfriendly jurisdictions amid new sanctions against Moscow.