ԱՄՆ-ը կզղջա Իրանի միջուկային գործարքի ձախողման համար, վստահ է Իրանի ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Շամխանին, հաղորդում է Tasnim News Agency-ն։
Թեհրանի ներկայացուցիչը նշել է, որ Իրանի «ակտիվ դիմադրության ռազմավարությունն» արդեն հաղթանակի է հանգեցրել Վաշինգտոնի առավելագույն ճնշման քաղաքականության դեմ։
«Եթե Վիեննայում բանակցությունները չավարտվեն լավ գործարքով, ապա ԱՄՆ ներկայիս վարչակազմը շուտով կգիտակցի իր պարտությունն ու բաց թողած հնարավորությունները»,- ասել է Շամխանին։
Բանակցություններին, որում կնքվող համաձայնագրով Իրանը կհրաժարվի միջուկային զենքի հետագա մշակումներից, Ռուսաստանի, Չինաստանի, Մեծ Բրիտանիայի, Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Եվրամիության եւ ԱՄՆ-ի ներկայացուցիչներ են մասնակցում։

The United States will regret the failure of the Iranian nuclear deal, Secretary of Iran's Supreme National Security Council Ali Shamkhani said, Tasnim News Agency reported.
Tehran's spokesman noted that Iran's strategy of active resistance has already resulted in a victory over Washington's policy of maximum pressure.
"If Vienna talks do not lead to a good deal, current US administration will feel defeated in near future due to lack of timely use of diplomatic opportunities," Shamkhani said.
Representatives from Russia, China, Britain, France, Germany, the European Union and the United States are participating in the talks to work out an agreement under which Iran will give up further nuclear weapons development.