Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հաստատել է, որ Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինն իրեն ակնարկել է, թե «ամբողջ Ուկրաինան» կարող է վերահսկողության տակ առնել։ Այս մասին հայտնում է BFMTV-ը՝ վկայակոչելով Ելիսեյան պալատի մամուլի ծառայությանը։
Մակրոնի խոսքով՝ Պուտինը հատուկ գործողությունը շարունակելու «մեծ վճռականություն» է հայտնել, եթե Ուկրաինան չընդունի Ռուսաստանի պայմանները։
«Ռուսական հավակնությունը ամբողջ Ուկրաինան գրավելն է։ Վլադիմիր Պուտինի ռազմական նպատակները չեն փոխվել»,- վստահ են Ելիսեյան պալատում։
Մակրոնն իր ռուս գործընկեր Վլադիմիր Պուտինի հետ բանակցություններից հետո հայտարարել է, որ Ուկրաինայում իրավիճակը կարող է վատթարանալ։ BFMTV-ի աղբյուրի համաձայն՝ Ֆրանսիայի ղեկավարը «հոռետեսորեն է» տրամադրված։
«Հանրապետության նախագահը կարծում է, որ վատագույնը դեռ առջեւում է՝ հաշվի առնելով, որ Պուտինի ոչ մի ասածը հուսադրող չի, նա վճռական է տրամադրված եղել»,- ասել է աղբյուրը:

French President Emmanuel Macron has said that Russian leader Vladimir Putin hinted at the possibility of taking control over "all of Ukraine," BFMTV reported, citing the press service of the Elysee Palace.
According to Macron, Putin expressed "great determination" to continue the special operation in case Ukraine does not accept Russia's conditions.
"Russia's ambition is to take over all of Ukraine. Vladimir Putin's military goals have not changed," the Elysee Palace reported.
Macron said after talks with his Russian counterpart Vladimir Putin that the situation in Ukraine could worsen. According to a BFMTV source, the French leader is "pessimistic".
The source said that the president of the republic expected that the worst was yet to come, given that nothing Putin said was encouraging.