Կիևը գրեթե ամբողջությամբ կորցրել է մարզերի վարչակազմները կառավարելու ունակությունը։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության կառավարման ազգային կենտրոնի պետ, գեներալ-գնդապետ Միխայիլ Միզինցեւը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։
«Կիևի ռեժիմը գրեթե ամբողջությամբ կորցրել է մարզերի վարչակազմները կառավարելու ունակությունը»,- ասել է նա։
Նրա խոսքով՝ այս պահին Ուկրաինայի քաղաքներում և բնակավայրերում քաղաքացիական-իրավական վարչակազմները զրկված են խաղաղ բնակչության հարցերով զբաղվելու իրավունքից, ինչպես նաև չեն կարողանում լուծել սոցիալ-կենցաղային խնդիրներ։ «Քաղաքներում և բնակավայրերում այսպես կոչված տարածքային պաշտպանության ազգային գումարտակներն անկարգություններ են կազմակերպել, ըստ էության, դրանք նացիստներ են և վարձկաններ, ահաբեկիչներ և ավազակներ, այդ թվում՝ օտարերկրյա ծագում ունեցող անձինք»,- հավելել է նա։

Киев почти полностью утратил способность управления администрациями областей и районов страны. Об этом сообщил начальник Национального центра управления обороной РФ генерал-полковник Михаил Мизинцев, передает ТАСС
«Киевский режим практически полностью утратил способность управления администрациями областей и районов страны», - отметил Мизинцев.
По словам генерал-полковника, в настоящий момент гражданско-правовые администрации в городах и населенных пунктах Украины лишены права заниматься мирным населением, а также не могут решить вопросы социально-бытового характера. «В большинстве городов и населенных пунктов бесчинствуют национальные батальоны так называемой территориальной обороны, а по сути это нацисты и примкнувшие к ним наемники, террористы и бандиты, в том числе иностранного происхождения», - добавил он.