ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը Թուրքիայում հանդիպել է Ուկրաինայի արտգործնախարար Դմիտրի Կուլեբայի հետ, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»։
Նախարարների հանդիպումն անցկացվում է Անթալիայում ընթացող դիվանագիտական ֆորումի շրջանակում։ Հանդիպմանը մասնակցում է նաեւ Թուրքիայի արտգործնախարար Մեւլյութ Չավուշօղլուն։
Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի արտգործնախարարների շփումը կայացել է Բելառուսում Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի պատվիրակությունների միջեւ բանակցությունների երեք փուլից հետո։
Մինչ այժմ Ռուսաստանին եւ Ուկրաինային հաջողվել է պայմանավորվել մի շարք քաղաքներից խաղաղ բնակչության համար մարդասիրական միջանցքների կազմակերպման, սննդի եւ դեղորայքի առաքման շուրջ՝ լռության ռեժիմի հայտարարմամբ, սակայն մարդասիրական միջանցքներն ամբողջությամբ չեն գործարկվել։

Министр иностранных дел России Сергей Лавров проводит встречу с украинским коллегой Дмитрием Кулебой в Турции, передает РИА Новости.
Встреча министров проходит на полях дипломатического форума в Анталье, во встрече также принимает участие глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу.
Контакт глав МИД России и Украины состоялся после трех раундов переговоров российской и украинской делегаций в Белоруссии по поиску выхода путей из конфликта на фоне проводимой Россией военной операции на Украине.
Пока России и Украине удалось договориться об организации гуманитарных коридоров для гражданского населения из ряда городов, доставки продуктов и лекарств с объявлением режима тишины, однако гуманитарные коридоры полноценно не заработали.