Ռոսկոմնադզորը կավարտի Ռուսաստանի տարածքում Instagram-ի հասանելիությունը սահմանափակող գործողությունները մարտի 14-ին, ժամը՝ 00:00-ին:
«Քանի որ Instagram-ի ակտիվ օգտատերերին ժամանակ է անհրաժեշտ իրենց լուսանկարներն ու տեսանյութերն այլ սոցիալական ցանցեր տեղափոխելու, իրենց հետեւորդներին եւ կոնտակտներին ծանուցելու համար, Ռոսկոմնադզորը որոշում է կայացրել ավարտել Instagram-ի հասանելիությունը սահմանափակող գործողությունները մարտի 14-ին, ժամը՝ 00:00-ին՝ օգտատերերին տրամադրելով լրացուցիչ 48 ժամ անցումային փուլի համար»,-ասվում է կառույցի հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ Ռոսկոմնադզորը Գլխավոր դատախազության պահանջով հայտարարել է սոցիալական ցանցի հասանելիությունը սահմանափակելու մասին: Կարգավորիչ մարմնի հաղորդմամբ՝ դրանում տարածվում են տեղեկատվական նյութեր, որոնք պարունակում են ռուսաստանցիների, այդ թվում՝ զինծառայողների դեմ բռնի գործողություններ կատարելու կոչեր:

Roskomnadzor will complete procedures to impose restrictions on Instagram access in Russia on Monday at 00:00.
"Since it will take time for active Instagram users to transfer their photo and video materials to other social networks and notify their contacts and subscribers, Roskomnadzor decided to complete the procedure for imposing restrictions on access to Instagram at 00:00 on March 14, providing users with an additional 48 hours of transition period" the agency said in a statement.
Earlier, Roskomnadzor said it was restricting access to the social network based on a request from the Prosecutor General's Office. According to the regulator, it spread information materials containing calls to commit violent acts against Russians, including military personnel.