Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը եւ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հեռախոսազրույցի ընթացքում պայմանավորվել են Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների խստացման մասին, տեղեկացրել է Ելիսեյան պալատը։
Համաձայն Ելիսեյան պալատի հայտարարության՝ երկու նախագահները հաստատել են իրենց աջակցությունն Ուկրաինային եւ մարտական գործողությունների դադարեցմանն ուղղված նախաձեռնություններին։ Չի ճշտվել, թե ինչ պատժամիջոցների մասին է խոսքը։
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ առանձին զրույցի ժամանակ Մակրոնը աջակցություն է հայտնել Ուկրաինային եւ մանրամասն պատմել լրացուցիչ օգնության մասին, որը Եվրամիությունը կտրամադրի Ուկրաինայի կառավարությանը։

During their telephonic conversation, French President Emmanuel Macron and US President Joe Biden agreed to tighten sanctions against Russia, the Elysee Palace reported.
According to a statement issued by the Elysee Palace, the two presidents reaffirmed their support for Ukraine and the initiatives to end hostilities.
But it was not clarified what sanctions are in question.
And in a separate conversation with Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy, Macron expressed support for Ukraine, and spoke in detail about the additional assistance that the European Union will provide to the Ukrainian government.