Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի և Թուրքմենստանի նորընտիր նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովի հետ, տեղեկացնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Նիկոլ Փաշինյանը Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովին շնորհավորել է Թուրքմենստանում օրերս տեղի ունեցած նախագահական ընտրությունների կապակցությամբ և շնորհակալություն հայտնել վերջին տարիների համատեղ աշխատանքի համար:
Միաժամանակ, վարչապետը շնորհավորել է Սերդար Բերդիմուհամեդովին՝ ընտրություններում արձանագրած հաղթանակի առթիվ և մաղթել հաջողություններ պատասխանատու պաշտոնում: Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստակամություն է հայտնել շարունակելու համագործակցությունը՝ ի նպաստ հայ-թուրքմենական հարաբերությունների հետագա զարգացման:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan had a phone talk with the President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedow and the newly elected President of Turkmenistan Serdar Berdimuhamedow, the press service of Prime Minister informed.
“Nikol Pashinyan congratulated Gurbanguly Berdimuhamedow on the recent presidential elections in Turkmenistan and thanked him for the joint work of recent years.
At the same time, the Prime Minister congratulated Serdar Berdimuhamedow on his victory in the elections and wished him success in his responsible position. Nikol Pashinyan expressed readiness to continue cooperation for the further development of Armenian-Turkmen relations,” the statement reads.