Ամերիկյան Xerox Holdings Corp. ընկերությունը դադարեցրել է ապրանքների մատակարարումը Ռուսաստան։ Այս մասին հայտարարել է ընկերության գլխավոր ֆինանսական տնօրեն Քսավիե Հեյսը։
Նրա խոսքով՝ ընկերությունը հետեւում է երկրում իրավիճակի փոփոխությանը եւ տեղյակ է Ռուսաստանի կառավարության կողմից ակտիվների պոտենցիալ առգրավման սպառնալիքի մասին։
Xerox-ը Ռուսաստանում եւ Ուկրաինայում ներկայացված է առանձին իրավաբանական անձանց կողմից: Հեյսը նշել է, որ ինչպես ռուսական ստորաբաժանումը, այնպես էլ ուկրաինական ստորաբաժանումը մեծ եկամուտներ չեն բերում, եւ ընկերությունն ամեն ինչ անում է՝ սահմանված պատժամիջոցներին լիովին համապատասխանելու համար։

American Xerox Holdings Corp. suspended the supply of products to Russia, said the chief financial officer of the company Xavier Heiss.
According to him, the company monitors the situation in the country and is aware of the threat of a potential seizure of assets by the Russian government.
In Russia and Ukraine, Xerox is represented by separate legal entities. Heiss noted that the Russian division, like the Ukrainian one, does not generate a large amount of revenue, and the company is doing everything to fully comply with the imposed sanctions.