«Կոնվերս–բանկի» Նոր Նորքի մասնաճյուղի վրա մարտի 29-ին ավազակային հարձակում գործած ոստիկանության Նոր Նորքի պահպանության բաժնի նախկին պետ, կապիտան Արթուր Հակոբյանը դատապարտվել է 8 տարվա ազատազրկման, տեղեկացնում է «ՀԺ»-ն։
Գործի նյութերով Արթուր Հակոբյանը հրաժարվել է ցուցմունք տալ, սակայն իրեն լիովին մեղավոր է ճանաչել, անկեղծորեն զղջացել է կատարած արարքի համար եւ խնդրել է իր նկատմամբ որքան հնարավոր է մեղմ վերաբերվել։ Համաձայն վկաների ցուցմունքների, 2011թվականի մարտի 26–ին Ա. Հակոբյանը զանգահարել եւ 100.000 ՀՀ դրամ խաղադրույք է կատարել Հայաստան–Ռուսաստան ֆուտբոլային խաղի վրա եւ պարտվել։ Հենց այդ գումարը վճարելու համար էր նա գնացել ավազակային հարձակման։ Հակոբյանին սպառնում էր մինչեւ 15 տարվա ազատազրկում։

Бывший начальник отдела охраны ереванского отделения Полиции Нор-Норка, капитан Артур Акопян, совершивший 29 марта разбойное  нападение на филиал «Конверс-банка», приговорен к восьми годам лишения свободы, сообщает газета «Айкакан жаманак».
Артур Акопян отказался от дачи показаний, однако полностью признал свою вину, раскаялся и попросил  снисхождения. Согласно показаниям свидетелей, 26 марта Акопян сделал крупную ставку, в размере 100 тысяч драмов (более $270), на футбольный матч Армения-Россия, и проиграл. Именно для уплаты этой суммы он и решился на разбойное нападение. Максимальное наказание за подобное преступление 15 лет лишения свободы.