ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը օպերատիվ խորհրդարկցություն է անցկացրել Անվտանգության խորհրդի մշտական ​​անդամների հետ, հայտնել է պետության ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«Ներկա էին Միշուստինը, Մատվիենկոն, Վոլոդինը, Մեդվեդեւը, Պատրուշեւը, Կոլոկոլցեւը, Լավրովը, Շոյգուն, Բորտնիկովը, Նարիշկինը եւ Սերգեյ Իվանովը։ Խորհրդակցության մասնակիցները մտքեր են փոխանակել երկրի ներկա մակրոտնտեսական իրավիճակի շուրջ։ Պաշտպանության նախարար Շոյգուն զեկուցել է հատուկ ռազմական օպերացիայի առաջընթացի, ինչպես նաեւ մարդասիրական օգնություն ցուցաբերելու, անվտանգության ապահովման եւ ազատագրված տարածքներում կենսական ենթակառուցվածքների վերականգնման ուղղությամբ զինվորականների ջանքերի մասին»,- պատմել է Պեսկովը։
Բացի այդ, նրա խոսքով, անդրադարձ է եղել նաեւ հակապատժամիջոցային թեմային:
«Մանրամասն խոսակցություն է եղել Ուկրաինայի հետ բանակցային գործընթացի շուրջ։ Ափսոսանք է արտահայտվել ուկրաինական կողմի դանդաղկոտության կապակցությամբ»,- հայտնել է նախագահի մամուլի քարտուղարը։

Russian President Vladimir Putin held an operational meeting with the permanent members of the Security Council, presidential spokesman Dmitry Peskov said, RIA Novosti reported.
"The participants of the meeting exchanged opinions on the current macroeconomic situation in the country. Defense Minister Shoigu reported on the progress of the special military operation, as well as the military efforts to provide humanitarian aid, ensure security and restore vital infrastructure in the liberated territories," Peskov said.
In addition, he said, anti-sanctions topics were touched upon.
"There was a detailed conversation on the negotiation process with Ukraine. Regret was expressed at the slowness of the Ukrainian side," the presidential spokesman said.