Մարտի 25-ի լույս 26-ի գիշերը և առավոտյան ժամը 9:00-ի դրությամբ օպերատիվ- մարտավարական իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, այդ թվում նաև արևելյան սահմանագոտում, հարաբերական կայուն է, հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել: Այս մասին հայտնում  են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Ադրբեջանական կողմը շարունակում է մնալ մարտի 24-ին զբաղեցրած դիրքերում:
Բանակցությունները նրանց ելման դիրքեր վերադառնալու շուրջ շարունակվում են: Մարտի 25-ի ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայողներից երկուսի վիճակը շարունակում է ծայրահեղ ծանր մնալ, մեկ զինծառայողի վիճակը միջին ծանրության է, ևս տասներկուսինը` բավարար:

The operational-tactical situation along the entire line of contact on Saturday night as of 09:00, including the eastern border, is relatively stable, no significant ceasefire violations have been recorded, the Artsakh defense ministry reported.
The Azerbaijani side continues to remain in the position taken on March 24.
Talks are ongoing for their return to their original positions. The condition of two servicemen of the Defense Army, wounded as a result of the Azerbaijani provocation on March 25, remains extremely serious, the condition of one serviceman is of moderate severity, and the condition of twelve is satisfactory.