Մարտի 25-ի լույս 26-ի գիշերը և առավոտյան ժամը 9:00-ի դրությամբ օպերատիվ- մարտավարական իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, այդ թվում նաև արևելյան սահմանագոտում, հարաբերական կայուն է, հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել: Այս մասին հայտնում  են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Ադրբեջանական կողմը շարունակում է մնալ մարտի 24-ին զբաղեցրած դիրքերում:
Բանակցությունները նրանց ելման դիրքեր վերադառնալու շուրջ շարունակվում են: Մարտի 25-ի ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայողներից երկուսի վիճակը շարունակում է ծայրահեղ ծանր մնալ, մեկ զինծառայողի վիճակը միջին ծանրության է, ևս տասներկուսինը` բավարար:

Оперативно-тактическая обстановка на всей линии соприкосновения в ночь на 26 марта по состоянию на 09:00, включая восточную границу, относительно стабильна, существенных нарушений режима прекращения огня не зафиксировано. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Азербайджанская сторона продолжает оставаться на позиции, занятой 24 марта.
Продолжаются переговоры об их возвращении на исходные позиции. Состояние двух военнослужащих Армии обороны, раненых в результате азербайджанской провокации 25 марта, остается крайне тяжелым, состояние одного военнослужащего - средней тяжести, состояние двенадцати - удовлетворительным.