ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը եւ Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Իտալիայի ու Մեծ Բրիտանիայի նրա գործընկերները քննարկել են Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը։
Ինչպես հաղորդում է Սպիտակ տունը, առաջնորդները հաստատել են «Ուկրաինայի վրա դաժան հարձակումների համար Ռուսաստանի ծախսերը մեծացնելու, ինչպես նաեւ այս չարդարացված եւ չհրահրված հարձակումից պաշտպանվելու համար Ուկրաինային անվտանգության աջակցություն ցուցաբերելու իրենց վճռականությունը»։
«Նրանք վերանայել են բռնության միլիոնավոր զոհերին ինչպես Ուկրաինայի ներսում, այնպես էլ այլ երկրներում ապաստան փնտրողներին մարդասիրական օգնություն տրամադրելու իրենց ջանքերը, եւ ընդգծել են Մարիուպոլի խաղաղ բնակչության համար մարդասիրական օգնության հասանելիության անհրաժեշտությունը: Նրանք քննարկել են նաեւ կայուն էներգետիկ շուկաներին աջակցելու կարեւորությունը՝ պատժամիջոցների պատճառով առկա խափանումների լույսի ներքո»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:

US President Joe Biden and his counterparts in France, Germany, Italy and Britain discussed the situation in Ukraine.
According to the White House, "the leaders reaffirmed their determination to continue raising costs to Russia for its brutal attacks on Ukraine, as well as continuing to provide Ukraine with security assistance to defend itself against unreasonable and unreasonable this attack."
"They reviewed their efforts to provide humanitarian assistance to the millions affected by the violence, both within Ukraine and seeking refuge in other countries, and stressed the need for humanitarian access to civilians in Mariupol. They also discussed the importance of supporting stable energy markets in light of current disruptions due to sanctions," the report noted.