ՄԹ Եվրոպայի և Հյուսիսային Ամերիկայի հարցերով նախարար Ջեյմս Քլևերլին ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարուժան Ներսեսյանին:
Ջեյմս Քլևերլին «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում ներկայացրել է մանրամասներ ու նշել, որ քննարկման օրակարգում եղել են երկու երկրների համագործակցության զարգացման հնարավորությունները:
«Տեղի ունեցան օգտակար քննարկումներ Լեռնային Ղարաբաղի հարցում դիվանագիտական լուծման կարևորության վերաբերյալ: Անդրադարձ է եղել Մեծ Բրիտանիայի ու Հայաստանի գործընկերության զարգացման հնարավորություններին»,-նշել է Ջեյմս Քլևերլին՝ ընդգծելով, որ երկու երկրները նշում են դիվանագիտական հարաբերությունների 30-ամյակը:

UK Minister of State (Minister for Europe and North America) James Cleverly received the Armenian Ambassador to the United Kingdom, Varuzhan Nersesyan.
Cleverly provided respective details on Twitter, noting the opportunities for the development of cooperation between the two countries.
“Useful discussions on the importance of a diplomatic solution on Nagorno-Karabakh and development of UK an[d] Armenia future partnership opportunities,” the UK official tweeted, emphasizing that the two countries are celebrating the 30th anniversary of their diplomatic relations.