Ռուսաստանը չի բացառում Ռուսաստանի Դաշնության եւ Ուկրաինայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի եւ Վլադիմիր Զելենսկու հանդիպման հնարավորությունը, հայտարարել է ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը, հաղորդում է Интерфакс-ը։
«Այստեղ մեզ համար ոչինչ չի փոխվել։ Մենք չենք մերժում մեր նախագահի հանդիպման հնարավորությունը»,- ասել է Պեսկովը՝ մեկնաբանելով Զելենսկու հայտարարությունը, թե այդ հանդիպումը կարող է տեղի չունենալ։ «Բայց մենք եւս մեկ անգամ կրկնում ենք, որ նման հանդիպում հնարավոր է միայն փաստաթղթի տեքստի համաձայնեցումից հետո»,- ընդգծել է Պեսկովը։
Նա նաեւ հայտարարել է, որ ռուսական կողմը նախընտրում է Ուկրաինայի հետ բանակցային գործընթացի մասին տեղեկություններ չկիսել։ «Մենք դեռ նախընտրում ենք չկիսել այս տեղեկատվությունը»,- ասել է Պեսկովը։

Russia does not rule out the possibility of holding a meeting between Russian and Ukrainian presidents Vladimir Putin and Volodymyr Zelenskyy, Russian presidential spokesman Dmitry Peskov said, Interfax reported.
"Nothing has changed for us here. We do not reject the possibility of a meeting for our president," Peskov said, commenting on Zelenskyy's statement that there might not be such a meeting. "But we reiterate that such a meeting is possible only after the text of the document is agreed upon," the Russian president's spokesman noted.
He also said that the Russian side prefers not to share information about the negotiation process with Ukraine. "We still prefer not to share this information," Peskov said.