Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր այցելել է Հայաստանում Չինաստանի դեսպանատուն:
Նախագահ Խաչատուրյանը և դեսպան Ֆան Յունը շնորհավորել են միմյանց Հայաստանի Հանրապետության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության միջև 30 տարի առաջ հենց այս օրը դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման առթիվ:
Նախագահ Խաչատուրյանը շնորհավորել է Հայաստանում Չինաստանի դեսպան Ֆան Յունին, դեսպանատան աշխատակիցներին՝ դեսպանության նոր շենքի բացման կապակցությամբ, մաղթել արդյունավետ աշխատանք և հաջողություններ:
Գոհունակությամբ ընդգծվել է, որ անցած 30 տարիների ընթացքում հայ-չինական հարաբերությունները զարգացում են ապրել և հետագայում ևս կշարունակեն ամրապնդվել և խորանալ:

Президент Армении Ваагн Хачатурян 6 апреля посетил посольство Китая в Ереване.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе президента республики, Хачатурян и посол КНР в РА Фан Юн поздравили друг друга с 30-летием установления дипломатических отношений между двумя странами.
Президент Армении поздравил Юна и сотрудников посольства с открытием нового здания диппредставительства, пожелав всем эффективной работы и успехов.
С удовлетворением было отмечено, что за последние 30 лет армяно-китайские отношения активно развивались. Стороны отметили, что они продолжат укрепляться и углубляться и в будущем.