Ռազմական ինստիտուտի սպաները բազմիցս ապացուցել են իրենց նվիրվածությունը հայրենիքին։ Այս մասին հայտարարել է Հայաստանի Պնախարար Սեյրան Օհանյանը՝ Վ.Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտում հուլիսի 30-ին 308 շրջանավարտների լեյտենանտի կոչում հանձնելու հանդիսավոր արարողության ժամանակ։ NEWS.am-ին այս մասին հայտնում են ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
«Դուք, համալրելով Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը, նոր ու հաստատուն քայլերով զարկ եք տալիս մեր բանակի հզորացմանը»,-ասել է նախարարը՝ հավելելով, որ ազգային բանակի ռազմաուսումնական կառույցները կայացել են եւ լիարժեքորեն ծառայում են իրենց նպատակին:
Նախախարի խոսքով, սպա լինելը աշխարհայացք է, իսկ զիվորական լինելը՝ ապրելակերպ: «Գիտակցեք, որ սպայի մասնագիտությունը հերոսական է, պատասխանատու»,- ընդգծել է նախարարը։
Անդրադառնալով սպաների սոցիալական ապահովության հարցերին` Սեյրան Օհանյանը հավաստիացրել է, որ ինչպես նախորդ տարիներին, այնպես էլ այսուհետ, սպաների եւ նրանց ընտանիքների խնդիրները լինելու են պաշտպանության նախարարության ուշադրության կենտրոնում:
Ռազմական ինստիտուտում տեղի ունեցած հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են նաեւ Հայաստանի Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, բարձրաստիճան այլ զինվորականներ։

Офицеры Военного института неоднократно доказывали свою преданность родине. Об этом 30 июля в Военном институте имени В. Саркисяна заявил министр обороны Армении Сейран Оганян на торжественной церемонии присвоения звания лейтенанта 308 выпускникам. Об этом сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны Армении.
«Пополняя ряды Вооруженных сил Республики Армения, вы новыми и твердыми шагами способствуете усилению нашей армии»,– сказал министр, добавив, что военно-учебные структуры национальной армии состоялись и полноценно служат своей цели.
По словам министра, быть офицером – мировоззрение, а быть военным – образ жизни. «Осознайте, что специальность офицера героическая, ответственная»,– подчеркнул министр.
Коснувшись вопроса о социальном обеспечении офицеров, Сейран Огнян заверил, что, как и в прошедшие годы, так и впредь проблемы офицеров и их семей будут в центре внимания Минобороны.
В торжественной церемонии в Военном институте принял участие также начальник Главного штаба Вооруженных сил Армении, генерал-полковник Юрий Хачатуров, а также другие высокопоставленные военные.