Գայանայում`Cheddi Jagan միջազգային օդանավակայանում, հուլիսի 30-ին վայրէջքի ժամանակ Caribbean Airlines ընկերության Բոինգ 737-800 ինքնաթիռը, որը գալիս էր Նյու Յորքից, դուրս է եկել թռիչքուղուց եւ բաժանվել է երկու մասի:
Ինքնաթիռում եղել է 160 ուղեւոր եւ անձնակազմի աշխատակիցներ: Զոհեր չկան, մի քանի մարդիկ ստացել են աննշան վնասվածքներ: Հրշեջ ծառայության ներկայացուցչի` Մարլոն Ջենտլեյի խոսքով` օդանավակայանում աշխատանքներ են տարվում ուղեւորներին վթարի ենթարկված օդանավից տարհանելու համար, հաղորդել է «ՌիաՆովոստին»:
Օդանավակայանը ժամանակավորապես փակ է: Սա այս օդանավակայանում երկրորդ դեպքն է: Ավելի վաղ Չիկագոյի օդանավակայանից տեղեկություններ էին ստացվել, որ երկու ինքնաթիռ բախվել են գետնին, ուղեւորներից ոչ մեկը չի տուժել:

В международном аэропорту Чедди Джаган (Cheddi Jagan)  в Гайане 30 июля при заходе на посадку с взлетно-посадочной полосы сошел самолет Boeing 737-800 авиакомпании Caribbean Airlines, следовавший из Нью-Йорка, и развалился на две части, сообщает Франс Пресс.
На борту самолета находилось более 160 пассажиров и членов экипажа. Жертв нет. Несколько человек получили легкие травмы.
По словам представителя противопожарной службы Марлона Джентла (Marlon Gentle), в аэропорту ведутся работы по эвакуации пассажиров из разрушенного самолета, сообщает РИА Новости. Аэропорт временно закрыт.
Это второе за день значительное происшествие с лайнерами. Ранее из аэропорта Чикаго поступила информация о двух самолетах, столкнувшихся на земле. Никто из пассажиров не пострадал.