Հայկական դիվանագիտությանը հաջողվեց ապահովել, որպեսզի իրական միջազգային հանրության, մասնավորապես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրների եւ հայկական կողմի դիրքորոշումները նման լինեն։ Այս մասին Ազգային ժողովում ապրիլի 15-ի ավանդական ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանը։
Մամիջանյանին հարցրեցին, թե Հայաստանում իշխանափոխության դեպքում ի՞նչ արդյունքների կարելի է հասնել ղարաբաղյան հարցում։
Դրա համար, ըստ պատգամավորի, տասնամյակներ պահանջվեցին: Նրա կարծիքով՝ Երեւանը պետք է ապավինի միայն իր էմպիրիկ փորձին։

The Armenian diplomacy succeeded in ensuring that the positions of the real international community—particularly the OSCE Minsk Group co-chairing countries—and the Armenian side are similar. Hayk Mamijanyan, the secretary of the opposition "With Honor" Faction of the National Assembly (NA) of Armenia, stated this during Friday’s press briefings in the NA.
Mamijanyan was asked what results can be achieved in the Karabakh issue in case of a change of power in Armenia.
According to the opposition MP, it took decades for that, and Yerevan should rely only on its empirical track-record.