Հայկական դիվանագիտությանը հաջողվեց ապահովել, որպեսզի իրական միջազգային հանրության, մասնավորապես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրների եւ հայկական կողմի դիրքորոշումները նման լինեն։ Այս մասին Ազգային ժողովում ապրիլի 15-ի ավանդական ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանը։
Մամիջանյանին հարցրեցին, թե Հայաստանում իշխանափոխության դեպքում ի՞նչ արդյունքների կարելի է հասնել ղարաբաղյան հարցում։
Դրա համար, ըստ պատգամավորի, տասնամյակներ պահանջվեցին: Նրա կարծիքով՝ Երեւանը պետք է ապավինի միայն իր էմպիրիկ փորձին։

Армянской дипломатии удалось добиться того, чтобы позиция реального международного сообщества, в частности стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ, и позиция армянской стороны оказались в одном ключе. Об этом в Национальном Собрании во время традиционных брифингов заявил 15 апреля секретарь парламентской фракции оппозиционного блока «Честь имею» Айк Мамиджанян.
У оппозиционера спросили, каких результатов, в случае смены власти в Армении, можно будет добиться в вопросе Карабаха.
На это, по признанию депутата, потребовались десятилетия. По его мнению, Еревану следует полагаться лишь на свой эмпирический опыт.