Ավելի քան 50 բրիտանացի պատգամավոր մեղադրվել են տարբեր սեռական հանցագործությունների մեջ։ Այս մասին հայտնում է բրիտանական The Times թերթը։
Պարբերականի տվյալներով՝ Խորհրդարանի բողոքների անկախ համակարգը 70 բողոք է գրանցել առնվազն 56 օրենսդիրների դեմ։ Մեղադրանքները տատանվում են ոտնձգություններից մինչեւ ավելի լուրջ հանցագործություններ, ինչպիսիք են բռնաբարությունը եւ մանկապղծությունը: Հետաքննությունը սկսվել էր այն բանից հետո, երբ պահպանողական պատգամավոր Իմրան Ահմադ Խանն անցյալ շաբաթ մեղավոր էր ճանաչվել 2008 թվականին 15-ամյա տղայի նկատմամբ բռնության գործադրման մեջ:
Հստակեցվում է, որ բողոքների մեծ մասը չեն հաստատվել։ Այս պահին անկախ խորհրդարանական քննություն է ընթանում։

Более 50 британских депутатов были обвинены в различных сексуальных преступлениях. Об этом сообщает британская газета The Times.
По данным издания, независимая система рассмотрения жалоб парламента зарегистрировала 70 жалоб по меньшей мере на 56 законодателей. Обвинения варьируются от домогательств и до более серьезных правонарушений, таких как изнасилование и педофилия. Расследование было инициировано после того, как на прошлой неделе депутата от консервативной партии Имрана Ахмада Хана признали виновным в надругательстве над 15-летним мальчиком в 2008 году.
Уточняется, что большинство жалоб не подтверждены. В настоящее время проводится независимое парламентское расследование.