Մենք որեւէ դեպքում պարտվողական քաղաքականություն չենք հանդուրժելու, չենք հանդուրժելու այն իրավիճակը, որը այսօր ունեն եւ ոիրը տանում են այս իշխանությունները: Այս մասին Facebook-ի իր էջի ուղիղ եթերում նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը:
«Մեզ անընդհատ ասում են՝ ինչ ծրագիր ունենք, ես ասել եմ՝ մենք ունենք հստակ ծրագիր եւ դրանով շարժվելու ենք առաջ:
Կարեւոր է, որ այսօր ժամը 19.00-ին դուք լինեք Ազատության հրապարակում եւ այն մարդիկ, որոնք լսելով այս կոչը կամ չլսելով, չեն գա Ազատության հրապարակ, մենք իրար հետ դուրս գանք քայլենք Երեւանի փողոցներով եւ փորձենք իրազեկել, թե ինչու ենք հավաքվել Ազատության հրապարակում: Եկեք այսօր 19.00-ին Ազատության հրապարակ եւ մենք միասին գնանք այն քաղաքացիներին, որոնք դեռեւս նստած են իրենց տներում, կանչենք, որ նրանք միանան մեր շարժմանը»,-ասաց նա:

Мы ни в коем случае не смиримся с пораженческой политикой, не смиримся с той ситуацией, которая имеется сегодня и к которой ведет эта власть. Об этом написал на своей странице в «Facebook» экс-директор Службы национальной безопасности Армении, глава парламентской фракции блока «Честь имею», председатель партии «Родина» Артур Ванецян.
«Нас постоянно спрашивают, какая у вас программа, а я не раз говорил, что у нас имеется четкая программа, на основании которой мы и будем двигаться вперед.
Важно, чтобы вы сегодня в 19:00 были на Площади Свободы, чтобы мы все вместе вышли, прошлись по улицам Еревана и попытались объяснить людям, почему мы собрались. Приходите в 19:00 на Площадь Свободы, мы вместе пойдем, и все объясним тем гражданам, которые сидят в своих домах, позовем их, чтобы они присоединились к нашему движению».