Հայաստանն ու Ռուսաստանը տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագիր են ստորագրել։
Ինչպես հայտնում է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի մամուլի ծառայությունը, փաստաթղթի համաձայն, տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում Ռուսաստանի եւ Հայաստանի միջեւ համագործակցության հիմնական ուղղությունները կլինեն, մասնավորապես, այդ ոլորտում սպառնալիքներին հակազդելու համակարգումը, տվյալների փոխանակումը՝ ահաբեկչական եւ այլ հանցավոր նպատակներով տեղեկատվական եւ հաղորդակցական տեխնոլոգիաների օգտագործման հետ կապված իրավախախտումները բացահայտելու, կանխելու, ճնշելու եւ հետաքննելու համար:
Ռուսաստանի Դաշնության եւ Հայաստանի Հանրապետության անունից համաձայնագիրը ստորագրել են երկու երկրների անվտանգության խորհուրդների քարտուղարներ Նիկոլայ Պատրուշեւը եւ Արմեն Գրիգորյանը։

Армения и Россия подписали соглашение о сотрудничестве в области обеспечения информационной безопасности.
Как сообщает пресс-служба аппарата Совета безопасности РФ, согласно документу, основными направлениями сотрудничества России и Армении в области информационной безопасности, в частности, станут координация противодействия угрозам в этой сфере, обмен данными в целях выявления, предупреждения, пресечения и расследования правонарушений, связанных с использованием информационно-коммуникационных технологий в террористических и иных преступных целях.
От имени Российской Федерации и Республики Армения соглашение подписали секретари советов безопасности двух стран Николай Патрушев и Армен Григорян.