Դանիան զրահափոխադրիչներ է ուղարկում ուկրաինական բանակին։
Ինչպես հայտնում է Olfi.dk-ն, հղում անելով իր աղբյուրներին, Կիեւին կտրամադրվեն թրթուրավոր ամերիկյան M113 զրահափոխադրիչներ, որոնց զանգվածային արտադրությունը սկսվել է 1960 թվականին, եւ Piranha-3 անվավոր զրահափոխադրիչներ՝ մշակված շվեյցարական Mowag ընկերության կողմից։ Վերջիններս կան ավելի քան 20 պետությունների բանակների սպառազինության մեջ։ Դրանք ԱՄՆ բանակ են մտել 1983 թվականին՝ շվեյցարական բանակից երկու տարի շուտ։
Բացի այդ, ըստ հրապարակման, Դանիան նույն համակարգի համար հազարավոր ականանետային արկերի հետ միասին M/10 ծանր ականանետներ կուղարկի Ուկրաինա, գրում է MK-ն։

Дания отправляет украинской армии бронетранспортеры.
Как сообщает издание Olfi.dk, со ссылкой на свои источники, Киеву будут поставлены гусеничные американские бронетранспортеры М113, которые были запущены в серийное производство в 1960 году, и колесные бронетранспортеры Piranha 3, разработанные швейцарской фирмой Mowag. Последние стоят на вооружений армий более 20 государств. В армию США они поступили в 1983 году, на два года раньше, чем в швейцарскую армию.
Кроме этого, по данным издания, Дания отправит в Украину тяжелые минометы М/10 вместе с тысячами минометных снарядов для этой же системы, пишет МК.