Դանիան զրահափոխադրիչներ է ուղարկում ուկրաինական բանակին։
Ինչպես հայտնում է Olfi.dk-ն, հղում անելով իր աղբյուրներին, Կիեւին կտրամադրվեն թրթուրավոր ամերիկյան M113 զրահափոխադրիչներ, որոնց զանգվածային արտադրությունը սկսվել է 1960 թվականին, եւ Piranha-3 անվավոր զրահափոխադրիչներ՝ մշակված շվեյցարական Mowag ընկերության կողմից։ Վերջիններս կան ավելի քան 20 պետությունների բանակների սպառազինության մեջ։ Դրանք ԱՄՆ բանակ են մտել 1983 թվականին՝ շվեյցարական բանակից երկու տարի շուտ։
Բացի այդ, ըստ հրապարակման, Դանիան նույն համակարգի համար հազարավոր ականանետային արկերի հետ միասին M/10 ծանր ականանետներ կուղարկի Ուկրաինա, գրում է MK-ն։

Denmark is sending armored personnel carriers to the Ukrainian army, Olfi.dk weekly reported, citing its sources.
Kiev will receive American tracked M113 armored personnel carriers, which were put into mass production in 1960, and wheeled Piranha 3 armored personnel carriers developed by the Swiss company Mowag. The latter vehicles were used by armies of more than 20 countries. The U.S. Army received them in 1983, two years earlier than the Swiss.
In addition, according to the newspaper, Denmark will send heavy M/10 mortars to Ukraine along with thousands of mortar shells for the same system, MK reported.