Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձը է հղել Աշխատանքի և աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ:
Շնորհավորում եմ Աշխատանքի և աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ։
Որպես ժողովուրդ և պետություն՝ մենք մշտապես ապացուցել ենք, որ կարող ենք հաղթահարել դժվարություններն ու մարտահրավերները քրտնաջան և նվիրված աշխատանքի միջոցով: Ամենօրյա համառ աշխատանքը, անհատական ջանքն ու ստեղծագործական մոտեցումն այն առանցքային բաղադրիչներն են, որոնք հնարավորություն են տալիս գտնել լուծումներ և շարժվել առաջ:
Մեր երկրի առջև ծառացած բարդ խնդիրները լուծելու և աշխարհաքաղաքական լուրջ մարտահրավերներին դիմագրավելու համար մեծապես կարևոր է յուրաքանչյուրիս անխոնջ աշխատանքը՝ քաղաքական, տնտեսական, ռազմական, դիվանագիտական, կրթական, գիտական, մշակութային և մնացյալ բոլոր բնագավառներում:
Վերջին շրջանում մեզ բաժին հասան մի շարք փորձություններ՝ կորոնավիրուսի համավարակ, 2020 թվականի պատերազմ, որոնք դանդաղեցրին մեր առաջընթացը: Եվ, այնուամենայնիվ, համատեղ ջանքերի և աշխատանքի շնորհիվ մենք կարողացանք հաղթահարել այդ ճգնաժամային իրավիճակները: Այդ մասին են վկայում տարբեր ոլորտներում արձանագրված դրական աճը և տնտեսական ցուցանիշները:
Ցանկանում եմ վստահեցնել, որ մեր կառավարությունը շարունակելու է աշխատանքը և ստեղծագործականությունը քաջալերելուն միտված քաղաքականությունը: Մենք շարունակելու ենք հետևողականորեն ծրագրեր իրականացնել՝ յուրաքանչյուր քաղաքացու համար հնարավորություններ ստեղծելու, կրթվելու, գիտելիքներ ձեռք բերելու և հմտություններ զարգացնելու ուղղությամբ: Աշխատող քաղաքացին պետք է լինի օրինակ, հանրային զարգացման ուղենիշ, և կառավարությունն ուշադրության կենտրոնում է պահելու աշխատողի իրավունքների պաշտպանությունը:
Սիրելի՛ ժողովուրդ,
Չնայած դժվարություններին՝ մենք պետք է շարունակենք կառուցել մեր երազած հայրենիքը: Միասնական, եռանդուն ու համառ աշխատանքով, որի հենքը յուրաքանչյուրիս անհատական ջանքն է ու նվիրվածությունն իր գործին: Հայը մշտապես աչքի է ընկել իր աշխատասիրությամբ ու տաղանդով, կառուցելու և ստեղծելու իր ձիրքով: Պետք է շարունակենք հավատալ մեր ուժերին, և մեր աշխատանքով կառուցենք ժամանակակից, զարգացած և օրինակելի պետություն:

Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia on Sunday issued a congratulatory message to the Armenian people on the occasion of the International Workers’ Day. The message reads as follows, in particular:
“As a people and state, we have always proved that we can overcome difficulties and challenges through hard and dedicated work. Daily hard work, individual effort and creative approach are the key components that enable us to find solutions, to move forward.
In order to solve the complex problems facing our country and to face serious geopolitical challenges, the tireless work of each of us in political, economic, military, diplomatic, educational, scientific, cultural and all other spheres is of great importance.
We encountered a number of ordeals recently, including the coronavirus pandemic, the 2020 war, which slowed down our progress. And yet, thanks to joint efforts and work, we were able to overcome these crisis situations. This is evidenced by the positive growth in various sectors and economic indicators.
I want to assure you that our government will continue its policy of encouraging work and creativity. We will continue to consistently implement programs to create opportunities for every citizen, to get education, to acquire knowledge and to develop skills. The working citizen should be an example, a guideline for public development, and the government will focus on protecting the rights of the worker.
Despite the difficulties, we must continue to build our dream homeland, with united, energetic and persistent work, which is based on the individual effort and dedication of each of us to his work. The Armenian people have always stood out with diligence and talent, his talent to build and create. We must continue to believe in our strength, and build a modern, developed and exemplary state through our work.”