Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը զգուշացում է տարածել այսօրվա հանրահավաքից առաջ՝ նշելով, որ նախորդ օրերին մեկնարկած հավաքներն ամփոփվելու են մայիսի 1-ին Երևանում կայանալիք հանրահավաքով։
Տեղական լրատվամիջոցների տարածած լուրերի համաձայն՝ մայիսի 1-ին ժամը 16:00-ին Երևանում նախատեսված է ցույց։ Կիրակի, մայիսի 1-ի բողոքի ակցիային նախորդող այլ ցույցեր կարող են տեղի ունենալ նաև Երևանում կամ այլ քաղաքներում, այդ թվում՝ մայրաքաղաք տանող ճանապարհների երկայնքով:
Դեսպանատունը հիշեցնում է ԱՄՆ քաղաքացիներին, որ մեծ բազմությունն անկանխատեսելի է։
Միջոցառման մասնակիցների և ոստիկանների միջև միջադեպեր և բռնություններ կարող են տեղի ունենալ նաեւ առանց նախազգուշացման։ ԱՄՆ քաղաքացիներին խորհուրդ է տրվում լինել զգոն, հետևել տեղական լրատվական միջոցները թարմացումներին, խուսափել ցույցերից, վերանայել անձնական անվտանգության պլանները:

Посольство США в Армении распространило предупреждение в преддверии сегодняшнего митинга, отметив, что начавшиеся в предыдущие дни собрания будут подведены митингом 1 мая в Ереване.
По данным местных СМИ, в 16:00 в Ереване запланирован митинг. Другие митинги, предшествующие акции протеста 1 мая, также могут пройти в Ереване или других городах, в том числе вдоль дорог, ведущих в столицу.
Посольство напоминает гражданам США о непредсказуемости большего скопления людей.
Инциденты и насилие между участниками и сотрудниками Полиции могут произойти и без предупреждения. Гражданам США рекомендуется быть бдительными, следить за обновлениями информации в местных СМИ, избегать протестных акций и пересматривать планы личной безопасности.