Աբովյանից Երեւան եւ հակառակը ուղեւորափոխադրումներ իրականացնող երթուղային որոշ գծերի չաշխատելը Երեւանի քաղաքապետարանի անկազմակերպ աշխատանքի հետեւանք է:
Այս մասին այսօր` օգոստոսի 4-ին,լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է Հայաստանի տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը:
«Ընդհանուր առմամբ, քաղաքապետարանի մի քիչ անկազմակերպ աշխատանք եղավ, որովհետեւ այդ բոլորի մասին պետք էր նախապես պայմանավորվել:
Բայց ինչ-որ տեղ պետք էր կտրուկ արվեր, որը կատարվեց քաղաքապետարանի կողմից», - նշեց նախարարը` հավելելով, որ ներկայումս իրենք աշխատում են հարցին լուծում տալու համար:
«Երթուղային նոր ցանցը մշակվում է Երեւանի քաղաքապետի պատվերով: Երբ որ Երեւանի քաղաքապետարանում կմշակեն, կուղարկեն, կնայենք` հստակ կկողմնորոշվենք»,- ասաց նա:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը գրել էր, որ  մի քանի օր է, որ չեն գործում Աբովյան-Երեւան ուղերթի 261, 262, 267 համարների երթուղայինները եւ մայրաքաղաքում աշխատող աբովյանցիները ստիպված են 3-4 տրանսպորտ փոխել` վճարելով կրկնակի գումար եւ նախկին 40 րոպեի փոխարեն Երեւան հասնել 2 ժամում:

Перебои в работе некоторых пассажирских рейсов маршрута Абовян-Ереван и обратно, являются результатом неорганизованной работы мэрии Еревана. Об этом заявил министр транспорта и связи Армении Манук Варданян в ходе встречи с журналистами.
«В целом, работа мэрии оказалась немного неорганизованной, поскольку об этом следовало договориться раньше. Но надо было где-то принять решительные меры, что и сделала мэрия», - отметил министр, добавив, что  в настоящее время ведется работа для решения данного вопроса.
По его словам, по заказу мэра Еревана разрабатывается новое расписание, и когда работа будет завершена, в Министерстве его рассмотрят и четко определятся.
Ранее Новости Армении – NEWS.am сообщало, что вот уже несколько дней не действуют рейсы 261, 262, 267, и работающие в Ереване жители Абовяна вынуждены делать по 2-3 пересадки, платить в несколько раз больше и вместо 40 минут тратить на переезд 2 часа.