ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ մայիսի 20-ին Մատենադարան է այցելել «Նիկոլ մարդասպան», «թուրք» վանկարկումների ներքո:
Նշենք, որ «Դիմադրության» շարժման մասնակիցները երթով եկել էին Մատենադարանի մոտ եւ սպասում էին Նիկոլ Փաշինյանի ժամանմանը: Մատենադարան պետք է այցելեր նաեւ Լիտվայի նախագահը:
Մեծաթիվ ոստիկաններ շղթա կազմած փակել էին Մաշտոցի պողոտայից դեպի Մատենադարան մուտքը:
Սակայն երբ վարչապետի ավտոշարասյունը Կորյուն փողոցից թեքվեց դեպի Մատենադարան, ակցիայի մասնակիցները գունավոր ծուխ բաց թողեցին եւ սկսեցին վանկարկել՝ «Նիկոլ մարդասպան», «թուրք», «թուրքի լամուկ»:
Նշենք, որ այսօր ժամը 19-ին նախատեսված ընդդիմության հանրահավաքը Ֆրանսիայի հրապարակում չի կայանալու անձրեւի պատճառով:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян 20 мая посетил Матенадаран под скандирования «Никол – убийца», «Турок».
Отметим, что участники Движения сопротивления шествием отправились к Матенадарану, где ждали прибытия Пашиняна. Матенадаран должен был посетить и президент Литвы.
Большое количество полицейских перекрыло участок от проспекта Маштоца в сторону входа в Матенадаран.
Однако, когда автоколонна главы кабмина от улицы Корюна свернула в сторону Матенадарана, протестующие выпустили цветной дым и стали скандировать «Никол – убийца», «Турок».