Աֆղանստանում իշխանությունը զավթած «Թալիբան» շարժման գերագույն առաջնորդ Հայբաթուլլահ Ախունդզադան հրամանագիր է ստորագրել, որի համաձայն՝ թալիբներին խորհուրդ է տրվում խուսափել երկու, երեք կամ չորս ամուսնություն գրանցելուց: Այս մասին ուրբաթ հայտնել է TOLOnews հեռուստաալիքը:
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ արմատական շարժման գերագույն առաջնորդի նոր հրամանագրով թալիբներին կոչ է արվում խուսափել «երկու, երեք կամ չորս ամուսնություններից, որոնք անհրաժեշտ չեն եւ միեւնույն ծախսատար են»:
Իսլամի նորմերի համաձայն՝ տղամարդուն թույլատրվում է մինչեւ չորս կին ունենալ՝ պայմանով, որ նա ի վիճակի է հավասարապես հոգ տանել բոլոր կանանց մասին եւ նյութապես ապահովել նրանց:

Hibatullah Akhundzada, the supreme leader of the radical Taliban movement that seized power in Afghanistan, signed a decree recommending that the Taliban avoid entering into two, three or four marriages, TOLOnews reported.
According to him, a new decree from the supreme Taliban leader ordered the Taliban to avoid "two, three or four marriages that are not necessary and [at the same time] costly."
In accordance with Islam, a man is allowed to have up to four wives, provided that he is able to equally care for all his spouses and financially provide for all of them without infringement of rights.