«Դիմադրության» շարժման մասնակիցներն այսօր՝ մայիսի 24-ի վաղ առավոտյան հավաքվել են Ֆրանսիայի հրապաևակում, որտեղից երթ է սկսվել Երեւանի փողոցներով:
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի գլխավորությամբ մեկ այլ երթ էլ մեկնարկել է Ազատության հրպարակից:
Նախօրեին ԱԺ փոխխոսնակ Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել է, որ այսօր առավոտյան ժամը 08.00-ից, «Դիմադրություն» շարժումը կսկսի անհնազանդության ակցիաները, որոնք կշարունակվեն օրվա ընթացքում, իսկ երեկոյան տեղի կունենա հանրահավաք՝ մետրոպոլիտենի «Սասունցի Դավիթ» կայարանի մոտ, որտեղից երթով կշարժվեն Ֆրանսիայի հրապարակ:

The participants of Resistance Movement gathered in France Square on Tuesday morning and started a march through the streets of Yerevan.
Another march led by the head of the "I Have Honor" parliamentary faction and chairman of the "Motherland" party Artur Vanetsyan started from Freedom Square.
Parliament Vice speaker Ishkhan Saghatelyan said that Resistance Movement will start the demonstrations from 08:00 a.m. this morning and continue through the day. The demonstrations will be held near "Sasuntsi Davit" metro station in the evening and the participants will march to France Square.