«Դիմադրության» շարժման մասնակիցներն այսօր՝ մայիսի 24-ի վաղ առավոտյան հավաքվել են Ֆրանսիայի հրապաևակում, որտեղից երթ է սկսվել Երեւանի փողոցներով:
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի գլխավորությամբ մեկ այլ երթ էլ մեկնարկել է Ազատության հրպարակից:
Նախօրեին ԱԺ փոխխոսնակ Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել է, որ այսօր առավոտյան ժամը 08.00-ից, «Դիմադրություն» շարժումը կսկսի անհնազանդության ակցիաները, որոնք կշարունակվեն օրվա ընթացքում, իսկ երեկոյան տեղի կունենա հանրահավաք՝ մետրոպոլիտենի «Սասունցի Դավիթ» կայարանի մոտ, որտեղից երթով կշարժվեն Ֆրանսիայի հրապարակ:

Участники движения «Сопротивление» утром 24 мая собрались на площади Франции, откуда началось шествие по улицам Еревана.
Еще одно шествие во главе с руководителем парламентской фракции «Честь имею», председателем партии «Родина» Артуром Ванецяном стартовало с площади Свободы.
Накануне вице-спикер НС Ишхан Сагателян заявил, что сегодня утром с 08: 00 движение «Сопротивление» начнет акции неповиновения, которые продолжатся в течение дня, а вечером состоится митинг возле станции метро «Давид Сасунский», откуда участники направятся шествием к площади Франции.