Հայաստանում մայիսի 30-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ վերջին մեկ շաբաթում կորոնավիրուսով գրանցվել է վարակվելու 24 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 422963-ի: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների և վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնից:
Վերջին մեկ շաբաթում կատարվել է 10307 թեստավորում: Մինչև այժմ կատարված թեստավորումների ընդհանուր թիվը 3099602 է:
Փաստացի այս պահին բուժվում է 48 պացիենտ:
Վերջին տվյալներով ապաքինվել է 412606 անձ` վերջին մեկ շաբաթում՝ 385 անձ:
Մեկ շաբաթում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 1 քաղաքացի. մահացածների թիվը 8625 է:
Նախորդ օրը արձանագրվել նաև մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Մահվան նման դեպքերի ընդհանուր թիվը 1684 է:

В Армении за последнюю неделю зарегистрировано 24 новых случая заражения коронавирусом. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 30 мая в стране зарегистрировано 422963 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 48 лиц. Выздоровели 412606 человек (385 за последнюю неделю), скончались 8625 пациентов (1 за последнюю неделю).
Накануне скончался также 1 гражданин с коронавирусом, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 1684. Таким образом, общее число смертей достигло 10309.